۱۵ هزار مگاوات از مصرف برق متعلق به وسایل سرمایشی است

معاون راهبری مدیریت شبکه برق گفت:تاکنون بیش از حدود ۱۵هزار مگاوات مصرف برق به وسایل سرمایشی تعلق دارد که پیش بینی ها حاکی از افزایش این نسبت در صورت تداوم گرمای هوا خواهد بود.

به گزارش  روابط عمومی بهپویان، به نقل از خبرگزاری مهر، مصطفی رجبی مشهدی با قدردانی از مردم بخاطر همکاری با صنعت برق جهت کاهش مصرف، اظهار داشت: پیش بینی‌های هواشناسی حاکی از افزایش ۱.۵ درجه دمای هوا در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تابستان است که همین مسأله باعث افزایش مصرف برق در سراسر کشور شده است.

وی افزود: آمارها نشان می دهد تاکنون بیش از حدود ۱۵۰۰۰ مگاوات مصرف برق به وسایل سرمایشی تعلق دارد که پیش بینی ها حاکی از افزایش این نسبت در صورت تداوم گرمای هوا خواهد بود.

وی تصریح کرد: در روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ما شاهد رکورد بی‌سابقه ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق بودیم که امیدوارم با همکاری مردم شاهد افزایش این عدد در روزهای آتی نباشیم.

رجبی مشهدی ادامه داد: روند افزایش مصرف در سال های گذشته نشان می‌دهد ما سالانه حدود ۵ درصد افزایش مصرف داشتیم و صنعت برق نیز برای چنین افزایشی پیش بینی های لازم و امکانات را فراهم کرده است و مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

وی تأکید کرد: اوج مصرف برق معمولاً از ساعات ۱۴ تا ۱۶ بعد از ظهر معمولاً اتفاق می افتد که امیدواریم با همکاری مردم و مشارکت های هر چند کوچک شاهد بالا رفتن دوباره پیک مصرف برق مثل روز ۱۴ تیرماه نباشیم.