بیانیه های استراتژیک

مأموریت (Mission):

 بهپویان امین منتظر شرکتی دانش‌بنیان است که با هدف تولید علم و بازیابی جایگاه علمی کشور بستری را ایجاد نموده تا با مدیریت صحیح توانمندی‌های متخصصان داخلی و رشد و بارور نمودن خلاقیت آن‌ها، خدمات طراحی، مشاوره، ساخت و اجرای پروژه‌های مرتبط با بهینه‌سازی و هوشمند سازی  را  به‌صورت علمی و اجرایی انجام می‌دهد.

 

در این راستا استفاده بهینه از موهبت‌های الهی و حفظ منابع زیست‌محیطی از یک‌سو و رضایت‌مندی، افزایش سطح رفاه زندگی، آسایش و کاهش هزینه‌های مشتریان از سوی دیگر اهداف اصلی ما در این راستا می­باشند که با استفاده از جدیدترین استانداردهای جهانی و فنون مهندسی روز دنیا ضمن خلاقیت و کار تیمی سعی در اجرای آن با بالاترین کیفیت می‌نماییم.

 

شرکت ما پاسخگویی به جامعه، سهامداران، کارفرمایان و کارکنان را وظیفه خود می­داند و با تلاشی پویا در افزایش ارزش سهام از طریق خلق ارزش‌افزوده به افق‌های جهانی می‌اندیشد.

 

خط و مشی (Policy):

 

 

 1. تلاش در جهت ارائه خدمات بهتر در جهت بهینه‌سازی مصرف انرژی با هدف رشد بهره‌وری برای همه اقشار جامعه

2. پذیرش و برآورده سازی خواسته‌های معقول و منطقی مشتریان و سایر گروه‌های ذینفع شرکت با رعایت چارچوب قانونی و استانداردهای مدنظر شرکت و تلاش در جهت افزایش میزان رضایت‌مندی آن‌ها

3. تلاش در جهت بهبود مستمر فرآیندها با افزایش کارایی و اثربخشی آن‌ها

4. افزایش بهره‌وری از طریق ارتقای تکنولوژی و استفاده از متدهای روز دنیا

5. تلاش در جهت ایجاد محیط کاری ایمن و منطبق با اصول حفظ محیط‌زیست

6. رعایت قوانین و مقررات در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست

7. استفاده بهینه از انرژی و منابع در دست در جهت حفظ آن‌ها و سرمایه‌های زیست‌محیطی

8. آموزش فراگیر نیروی انسانی به‌عنوان اصلی‌ترین شریک تجاری سازمان با هدف ارتقای سطح دانش، فرهنگ و آگاهی عمومی و تخصصی ایشان

9. انجام مطالعات و تحقیقات در جهت ایجاد نوآوری و یا خلق راه‌های جدید در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی

10. تأمین خواسته‌های سهامداران به‌عنوان مالکان حقیقی شرکت و همچنین تلاش در جهت رشد ارزش سهام ایشان

11. تلاش در جهت پیاده‌سازی سیستم جامع مدیریت کیفیت و برداشت گام در مسیر تعالی سازمانی

 

چشم‌انداز(Vision):

 

 با امید به الطاف خداوند باری‌تعالی؛ شرکت بهپویان امین منتظر در افق 1405 شرکت دانش‌بنیان بین‌المللی، متعهد، دانش‌محور، پیشرو، خلاق، کارآفرین، پویا و اقتصادی شناخته خواهد شد به‌نحوی‌که در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی رتبه اول کشور و جزء 3 شرکت برتر در منطقه غرب آسیا و در حوزه هوشمند سازی نیز رتبه اول کشور و جزء 5 شرکت برتر دنیا باشد.

تعاریف کلیدواژه‌ها کاربردی چشم‌انداز:

1-      متعهد : پایبند به ارزش‌های والای اسلامی ازجمله توجه به دو ساحت ملکی و ملکوتی انسان (چه در حوزه‌های انسانی – کارمندان، مشتریان، شرکت‌های همکار و سایر ذینفعان – و چه در حوزه محصولات شرکت)، انجام کارها به‌صورت متقن[1] ، نظم در حوزه‌های زمانی و خروجی محصولات و پروژه‌ها، تلاش در حوزه صیانت از منابع ملی و محیط‌زیست.

2-      دانش‌محور: فعالیت‌های در حال انجام (چه فعالیت‌های داخلی، فعالیت در حوزه پروژه‌ها) بر اساس آگاهی از متدهای شناخته‌شده و انتخاب و اجرای بهترین روش بر اساس پنج شاخصه کیفیت، اثرگذاری، دقت، سرعت و بازدهی اقتصادی به جهت نیل به حداقل خطای ممکن در اجرا.

3-      پیشرو :  مجموعه‌ای آگاه و دارنده علم روز دنیا، پیشگام در تولید فناوری‌های جدید مرتبط در حوزه‌های کاری شرکت

4-      خلاق کشف، بومی‌سازی و استفاده کاربردی از روش‌های جدید به جهت ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر و حفظ این روحیه در مراحل گوناگون تغییرات شرکت.

5-      کارآفرین:  انجام فعالیت‌های سازمانی به صورتی که شرکت  به سمت خلاقيت، نوآوری، مخاطره پذيری منطقی و پيشتازی حرکت کرده و نتیجه آن ایجاد مشاغل واقعی (نه کاذب) ارزش‌آفرین برای اجتماع و جامعه اسلامی و تأمین‌کننده امنیت شغلی برای پرسنل و سایر ذینفعان.

6-      پویا: فعالیت‌هایی تلاشگرانه برای حفظ و ارتقاء شرکت در مواجه با تغییرات (پیرامونی –داخلی).

7-      اقتصادی :  تولید ارزش‌افزوده واقعی در کلیه فعالیت‌های شرکت

8-      علوم کاربردی: مجموعه‌ای از آگاهی‌های قابل‌اتکا که ازلحاظ منطقی و عقلانی قابل توضیح باشند و علاوه بر ایجاد ارزش‌افزوده واقعی، نیاز واقعی از جامعه اسلامی را برطرف نماید.


1-    با توجه به حدیث «رحم الله عبدا اذا عمل عملا اتقنه»